Lajme

“Marrëveshja e sotme është arrit në 2011, nëse doni e festojmë dy herë”

Gazetari Berat Buzhala ka reaguar pas njoftimit për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për dokumente, duke thënë se kjo marrëveshje është arritur në vitin 2011. Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Buzhala ka shkruar se “nëse doni e festojmë dy herë”, këtë marrëveshje.

Postimi i plotë i Buzhalës:

Heren e fundit i kam ra tranzit neper Serbi me leje te njoftimit. Problem kane qene tabelat. Na i qitshin do te perkoheshme. Kjo marreveshje u pat arrite ne vitin e larget, 2011. Nese doni e festojme dy here.

LEXO EDHE:  Zjarr i madh në Lipjan, publikohen pamjet