Lajme

Maloku për skandalin e djalit të Maxhunit: Kanë qenë kontrabandues me armë e drogë në tri gjenerata

Eksperti i çështjeve ushtarake, Naim Maloku ka komentuar rastin e dyshimit të përfshirës së djalit të kryeshefit të AKI-së, në posedim të armëve dhe drogës.

Maloku në facebook ka shkruar se kjo gjë nuk është e paditur.

Ai madje duke I’u referuar Shpend Maxhunit ka shkruar se kanë qenë argat të Serbisë e kontrabandist me armë e drogë.

Ndryshe në medie u raportua se në veturën e babit të shefit të AKI-së, Shpend Maxhunit e cila po drejtohej nga djali I Maxhunit janë gjetur armë dhe drogë.

Policia e Kosovës përmes një komunikate për medie ka bërë të ditur se asnjëra nga gjërat e dyshimta të gjetura në veturën e lartcekur nuk janë në pronësi të djalit të Maxhunit.


SHIKO EDHE: 7 SIMPTOMAT QË JU TREGOJNË NËSE KENI COVID-19