Lajme

Madeleine Albright mund të vij në Kosovë për Pavarësi

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka zhvilluar një takim me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright, në Mynich të Gjermanisë.

Kryediplomati kosovar ka thënë se vendosmëria dhe këmbëngulja e sekretares Albright për ti dalë në krah popullit të Kosovës e bën atë pjesë të rëndësishme të historisë së Kosovës.

“Sekretaren Albright e ftova që të vizitoje Kosovën, vendin që e nderon dhe e vlereson maksimalisht atë”, ka shkruar ai.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?