Lajme

Lufta Rusi- Ukrainë, lajmërohet edhe Grenell- Ka akuza për disa zyrtarë të SHBA-së

Ish i dërguari i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, vlerëson se brenda Departamentit Amerikan të Shtetit ka krizë kompetencash.

Ai ka thënë se emërimet e Biden në DASH, janë joefektivë.

“Ata janë të tmerrshëm. Kanë dështuar në negociatat e tyre me Korenë e Veriut, Iranin dhe Rusinë tash. Mendoj se Antony Blinken dhe Wendy Sherman s’janë negociatorët tanë. Me të vërtetë është shumë keq”, ka thënë Grenell.