Lajme

LIVE| Përfundon takimi i Kurtit me Escobarin dhe Lajçakun

Pas thuajse 2 orësh, ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, me të dërguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Gabriel Escobar dhe ndërmjetësuesit të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Nga takimi ende nuk pati deklarime për media.

Kujtojmë që tensionet në veri ishin temë kryesore e diskutimit.

LEXO EDHE:  E rëndë: 30-vjeçarja në Ferizaj që tenton t’i japë fund jetës, i dërgon bashkëshortit fotografi të litarit