Lajme

Lirohen nga burgu vëllezërit Geci nga Llausha e Skenderajt

Mbrëmë janë liruar vëllezërit nga Llausha e Skenderajt, Rrustem dhe Hetem Geci si dhe Sabit Geci. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express avokati i këtij rasti, Mahmut Halimi. Halimi tha shkurt se lajmi i dhënë në media është i vërtetë dhe të njëjtit janë liruar mbrëmë nga burgu.

Të tre ishin shpallur fajtorë për krim të luftës kundër popullatës civile si dhe për vrasjen e dy vëllezërve Berisha më 18 qershor 1999 në Skenderaj.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?