Lajme

Lëndohet rënd një punëtor i ndërtimtarisë, bie nga katër metra lartësi

Një person ka pësuar lëndime trupore pasi është rrëzuar nga skelet në lartësi rreth 4 metra derisa ishte duke punuar në ndërtimin e një aneksi të një shkolle në Klinë.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetë.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe inspektorati i punës.

Rasti në hetime.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?