Lajme

Lekaj e quan PDK’në parti “kulleriste”: E pabesueshme ku ka rënë kjo parti

Ish-kandidati për deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, e ka quajtur PDK-në parti “kulleriste”.

Ai ka thënë se kur PDK-ja kishte nevojë për të qëndruar në pushtet e për të marrë votat e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe atij të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj i kërkonin ku ishin e ku nuk ishin.

“Ndërsa sot kur keni rrëshqitur nga identiteti juaj në një parti ‘kulleriste’ sipas jush ata nuk i nevojiten më politikës. E pabesueshme ku ka rënë kjo PDK”, ka shkruar ajo.

SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?