Lajme

LDK: Ja çfarë u diskutua me ambasadorin Kosnett

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se në takimin e ambasadorit amerikan, Philip Kosnett me dy nënkryetarët e LDK-së, Vjosa Osmanin dhe Lutfi Hazirin është diskutuar për situatën aktuale politike në vend dhe bisedimet me Vetëvendosjen për formimin e institucioneve të dala nga zgjedhjet e tetorit 2019.Në njoftimin e bërë nga LDK thuhet se, Osmani gjatë takimit ka diskutuar për prioritetet e LDK-së, në institucionet e ardhshme, në veçanti për zhvillimin ekonomik, procesin e dialogut Kosovë-Serbi dhe sundimin e ligjit dhe ka potencuar rëndësinë e bashkërendimit të qëndrimeve me partnerët tanë, SHBA-të dhe Bashkimin Evropian.

“Kosnett inkurajoi LDK-në të vazhdojë qasjen konstruktive në proceset e Kosovës. Në takim të pranishëm ishin nënkryetarët Dr. Vjosa Osmani dhe z. Lutfi Haziri dhe anëtarët e Kryesisë, Kujtim Shala dhe Besian Mustafa”, njofton LDK.