Lajme

Vdes një i ri në Liban, dyshohet se piu benzinë

Një i ri ka vdekur pasi ka pirë benzinën që e nxori nga rezervuari i automjetit të tij me një tub plastik në Liban.

Shtetasi sirian u dërgua me urgjencë në spital, por vdiq më pas, transmeton Klankosova.tv.

Libani po paralizohet nga kriza shkatërruese e karburantit, dhe për këtë shoferët po kthehen tek shitësit e tregut të zi, pasi benzina po shitet në shishe plastike në rrugë.

Mungesa ka detyruar pompat e benzinës të racionojnë karburantin, me shoferët që përballen me radhë për kilometra për të mbushur rezervuarët e tyre në baza ditore, transmeton Klankosova.tv.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?