Lajme

LAJM I FUNDIT: Presidenti dërgohet me urgjencë në spital

Presidenti çek Milos Zeman u dërgua të dielën në Spitalin Qendror Ushtarak të Pragës, tha një zëdhënëse e spitalit, transmeton Gazeta Metro.

Ajo nuk dha detaje, por tha se drejtori i spitalit do të jepte një konferencë për mediat në orën 14:00. (1200 GMT). Zyra presidenciale kishte thënë më parë Zeman, 77 vjeç, ishte i sëmurë dhe kaloi tetë ditë në spital muajin e kaluar.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?