Lajme

Labi kandidon për deputet, cilës parti do t’i bashkohet?

Labinot Tahiri ka njoftuar se do t’ia mësyjë sërish garës për deputet, shkruan Reporteri.net.

Labi ka thënë se sa ishte deputet nuk është korruptuar asnjëherë dhe as nuk ka synuar të bëhet i tillë. Ai është shprehur se ka vazhduar me bamirësi edhe gjatë kohës sa ishte përfaqësues i popullit në Kuvend.

“Askush nuk e ka ditur që do mbahen zgjedhjet në këtë kohë, e sidomos kohë pandemie! Por ama unē dhe ne nuk u ndalem! Nuk e di sa iu duhem si person dhe njeri që mendoj 70% qind për vendin dhe njerëzit , se sa për vete! Dua të ju them , si do që të ndodhē, deklarohem se do të kandidojë prap për të qenë njeri i qytetarëve dhe i kuvendit si deputet!”, ka shkruar ai.

Labi nuk ka bërë të ditur nëse do t’i bashkohet ndonjë partie politike.

Shkrimi i plotë:

Si lajmrim!! Të dashur njerëz të këtij vendi të shejtë Kosovë e Shqipërisë! Sa isha deputet, nuk u korruptova dhe nuk do behem ndonjeherë i tillë.

Dhurova 12 rroga per familje të ndryshme! Vazhdova bamiresine edhe sa isha deputet, dhe pasi që nuk munda te jem serish, prap vazhdova me punën vullnetare që ma dha Zoti dhe populli.

Askush nuk e ka ditur që do mbahen zgjedhjet në këtë kohë, e sidomos kohë pandemie! Por ama unē dhe ne nuk u ndalem! Nuk e di sa iu duhem si person dhe njeri që mendoj 70% qind për vendin dhe njerëzit , se sa për vete!

Dua të ju them , si do që të ndodhē, deklarohem se do të kandidojë prap për të qenë njeri i qytetarëve dhe i kuvendit si deputet! Pa filozofua se çka do bëjë, me rendesi uroj që e kam deshmua përgjegjesinë time ndaj jush dhe vendit.

Pra, ne cilen do parti që të jam, ( ku i kam ofertat) dijeni që jam vetem si KONTRIBUES I VENDIT DERI NE REALIZIMIN E SPITALIT PËR LEUKEMI dhe shumë punë të tjera në të mirë të vendit. Ju dua dhe ju çmoj, jo vetem në kohë fushate. Vepra dhe deshmi keni me mijera nga tooooo….! LABINOT TAHIRI FERIZAJ KOSOVË E SHQIPËRISË. 🙏🏻


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?