Lajme

Labi dhuron 2000 euro për fondin e çlirimtarëve: Atje nuk i dërgoi shqiptari, por Serbia

Këngëtari dhe humanisti i njohur, Labinot Tahiri, ka njoftuar se ka ndarë dy mijë euro nga buxheti i tij për fondin që po grumbullohet për çlirimtarët që po gjykohen në Gjykatën Speciale.

Nëpërmjet një postimi të bërë në rrjetin social Facebook, Labi shkruan se me të përfunduar zgjedhjet duhet të kthehemi te realiteti.

Labi gjithashtu shkruan se të akuzuarit: Hashim Thaçin, Jakup Krasniqin, Rexhep Selimin, Kadri Veselin, Nasim Haradinajn e Hysni Gucatin i dërgoi Serbia atje, dhe nuk shkuan vet.

Ky është postimi i tij i plotë pa ndërhyrje:

“NGA 2000€ për fondet e çlirimtarëve!
Vazhdojmë…!
Tê dashur qytetarê, zgjedhjet janê kryer dhe tani duhet ti kthehemi realitetit që ka të beje me njerëzit që kontribuan me rininë e tyre për Kosovën e ÇLIRUAR.
Se a dalin të pa fajshëm për luften e Kosovës, duhet te dalin, por a denohen apo jo nuk e di , neve na duhet të kontribojmë për vlerat e LUFTËS.
Ne ditën e hëne, do ti deponojmë në fondin e tyre nga 2000€
Pra pêr komandanin e luftës, z. Hashim Thaqin me shokët:
Jakup Krasniqi
Rexhep Selimi
Kadri Veseli
Nasim Haradinaj
Dhe z. Gucatin
Atje, nuk i ka qu shqiptari, por SERBIA ME SHKINII…!
Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë”, ka shkruar Tahiri. /Telegrafi/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?