Lajme

Ky është shkarkimi i rradhës nga Qeveria Kurti

Qeveria e Kosovës ka shkarkuar Shpëtim Selmanajn nga pozita e zëvendësdrejtorit për shërbime administrative-financiare në Agjencinë e Shërbimit të Navigacionit Ajror.

Vendimi është marrë në mbledhjen e fundit të Qeverisë së Kosovës.

Selmanaj ishte emëruar në këtë detyrë në qershorin e vitit 2018.

Gjatë shërbimit të tij në këtë detyrë, ASHNA ka arritur disa suksese në nivel vendi dhe ndërkombëtar

LEXO EDHE:  AAK në bisedime me dy parti për mocionin për rrëzimin e Qeverisë