Lajme

Ky është parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, raporton Sinjali.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga ana verilindore e lehtë deri mesatare.

LEXO EDHE:  Në Zveçan, qirinj për tre sulmuesit e vrarë të dielën