Lajme

Ky është deputeti i LDK-së që iu vërsul Vjosa Osmanit sot

Akoma nuk dihen arsyet, por ai shkoi tek foltorja e më pas tek ulësja e Osmanit.

Kryetarja reagoi menjëherë dhe mbylli seancën.

“Ndërpritet seanca për shkak te paedukatës së një deputeti”, ka deklaruar Vjosa Osmani.

Ndryshe, Xhavit Ukaj ka hyrë së fundmi në Kuvend pasi disa deputetë u bën ministra.

Tani, po qarkullon një video nëpër internet kur në kohë fushate Osmani prezantonte kandidatët për deputet.

Osmani ishte e zgjedhura e LDK-së për kryeministre të vendit, ndërsa Ukaj një nga të listuarit për deputet.

Në video Osmani dëgjohet ta thërret kumbueshëm emrin e kandidatit “Xhavit Ukaj”.