Lajme

Ky do të jetë moti për nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur për motin që do të mbajë nesër e pasnesër në vend.

IHMK në një komunikatë ka bërë të ditur se do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat vende-vende, kryesisht rreth viseve malore parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?