Lajme

Ky do të jetë moti ditën e mërkurë dhe të enjte

Pas reshjeve të shiut dhe borës, vendi ynë do të ndikohet nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme meteorologjike.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nuk parashihet të ketë reshje të asnjë forme.

Kjo situatë me këto elemente aktive meteorologjike ka mundësuar të kemi edhe një cilësi shumë të mirë të ajrit në gjithë territorin e vendit, duke mundësuar kushte të mira biometeorologjike.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme e lehtë deri mesatare.

LEXO EDHE:  SHBA-ja: Kryetarët në veri t’i kryejnë detyrat jashtë objekteve komunale, të tërhiqet Policia