Lajme

Kush është nusja që vrau vjehrrën dhe 74-vjeçarja që humbi jetën, nusja fshehu për 6 orë krimin

Identifikohen autorja dhe viktima e krimit në Maqellarë të Dibrës, ku nusja vrau me thikë vjehrrën e moshuar.

Bëhet me dije se ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmë.

Ndërkohë autorja është Miranda Markja, 44 vjeç, ndërsa viktima, Nazmije Markja, 74.

Mësohet se për 6 orë nusja ka fshehur krimin, ndërsa ngjarja u zbulua nga bashkëshorti i saj. Ka qenë ky i fundit ai që njoftoi policinë, e cila mbërriti menjëherë në vendngjarje.

Mësohet se vjehrra kishte kërkuar disa herë urdhër mbrojtje ndaj nuses dhe sipas banorëve konfliktet kanë qenë të hershme.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?