Lajme

Kurti: Unë magjistar nuk jom, jom veç kryeministër

Kryeministri Albin Kurti është përballur me kritikat që po i bëhen Qeverisë, në lidhje me krizën energjetike dhe shtrenjtimin e rrymës.

Kurti ju është përgjigjur deputetëve opozitarë duke ju thënë se ai nuk është magjistar, raporton Gazeta Sinjali.

“Duhet të jesh magjistar, asgjë më pak se magjistar, që të besosh se ka një zgjidhje pa subvencion, pa shtrenjtim dhe pa ç’kyqje. Unë magjistar nuk jam, jam vetëm kryeministër për fatin t’keq tuajin ”, tha Kurti