Lajme

“Kurti tha se diaspora është nafta e Kosovës, hamburgerët me ve Osmani, kërpudhat Bahtiri”

Gazetari dhe opinionisti Valon Syla, ka ironizuar me deklaratën e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili tha se diaspora janë “nafta” e Kosovës, duke konsistuar në përforcim ekonomik.

Syla, me anë të ‘Facebook’-ut, ka shkruar me ironi se kërpudhat vendit do ia sigurojë kreu i komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri.

Ai fjalë ka pasur edhe për ushtruesen e detyrës së presidentit, Vjosa Osmanin.

Postimi i plotë:

Albin Kurti po thotë që nafta jonë është diaspora. Kiflet, qumshti dhe hamburgerat me vo, Vjosa Osmani, ndërsa këpurdhat Agim Bahtiri – paçurka…☝😘

Pyca Margarita, dihet… terminalin. Importi nga Beogradi, Haki Abazi.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?