Lajme

Kush po e kërkon shkarkimin e Rakiqit?

Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka bërë thirrje për shkarkimin e ministrit Goran Rakiq pas veprimeve të sotme në veri të vendit.

Këtë thirrje, Mushkolaj e ka bërë në një postim në Facebook, shkruan lajmi.net.

Sipas tij, Rakiq po kryen aggresion ndaj shtetit të Kosovës.

“Goran Rakic duhet të shkarkohet. Me qëndrimet dhe veprimet e tij, ai po kryen agresion ndaj kushtetutës dhe shtetit të Kosovës”, ka shkruar Mushkolaj.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?