Lajme

Kurti: Në Kosovë janë vetëm dy parti.. VV’ja dhe PDK’ja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti në intervistën të cilën po e jep në emisionin ‘Rubikon’, ka deklaruar që në Kosovë janë vetëm dy parti.

‘Në Kosovë janë vetëm dy parti, eshtë Lëvizja Vetëvendosje dhe është Partia Demokratike e Kosovës, të tjerat janë në mes hyn dhe dalin, këto dy parti nuk do të bashkëpunojnë kurrë’ ka thënë Kurti.

Po ashtu Albin Kurti në këtë intervistë deklaroi që Lutfi Haziri është parë si personi më i lumtur pasi që nuk është arritur koalicioni./AlbanienShow


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?