Lajme

Kurti befason Duda Baljen për ditëlindje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot ka qenë në qytetin e Prizrenit nën shoqërine e deputetës, Duda Balje dhe kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskukaj.

Deputeta Balje me anë të një postimi ka thënë se se Kurti e Haskuka i bën befasi asaj për ditëlindje, transmeton Reporteri.net.

Duke e parë se sot është heshtje zgjedhore, kryeministri Kurti dhe askush tjetër nuk ka të drejtë të bëjë fushatë.

Kurti së bashku me Haskukën u takuan me dhjetëra qytetarë në Prizren. Nuk dihet se a bëri fushatë apo ishte thjeshtë një vizitë e zakonshme.

Nesër do të ketë zgjedhje lokale në tërë territorin e Republikës së Kosovës. Qendrat e votimit hapën në ora 07:00


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?