Lajme

Kuksianët kërkojnë heqjen e masës për hyrje në Kosovë me tri doza të vaksinës

Protestë në pikën kufitare të Morinës pak ditë pasi Kosova mori vendimin për shtrëngimin e masave për shkak të rritjes së ndjeshme të shifrave të COVID-19.

Qytetarë të shumtë në të dyja anët e kufirit apo dhe ata që për arsye pune duhet të shkojnë në Kosovë kanë protestuar sot duke kërkuar heqjen e vendimin për të kaluar vetëm me 2 ose 3 doza të vaksinës kundër COVID dhe tampon negativ.

LEXO EDHE:  Gjykata merr vendim për dy edukatoret që dyshohet se dhunuan fizikisht 3-vjeçarin në Fushë Kosovë