Lajme

Kryetari Tahiri tregon burimin e infeksionit në Vushtrri

Gjatë 24 orëve të fundit në vend rezultuan 27 raste pozitive mes tyre 14 ishin nga komuna e Vushtrrisë.

Të gjitha rastet e reja janë raste kontakti të familjeve të ndërlidhura mes vete dhe që janë shkaktuar si rezultat i vizitave për festën e Fitër Bajramit pasi nuk e kanë ditur që janë të infektuar me Covid-19.

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, në një postim në Facebook deklaroi se mbyllja e qytetit sërish nuk është opsion pasi situata për kundër numrit të rritur është e menaxhueshme.

Të dashur qytetarë të Vushtrrisë Sot më 01 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë…

Julkaissut Xhafer Tahiri Maanantaina 1. kesäkuuta 2020