Lajme

Kryeministri Hoti i thur lavde Gjakovës

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti ka vizituar qytetin e Gjakovës.

Në postimin që e ka bërë në rrjetet sociale, Hoti i ka thurur lavde qytetit të Gjakovës, transmeton Indeksonline.

“Gjakovë, të kam jetuar në shkollë të mesme dhe të falënderoj për krejt çka kam mësuar nga ti”, tha ndër të tjera në postimin e tij.

Postimi i plotë i Avdullah Hotit:

Në Gjakovën e Akademik Fehmi Aganit!Gjakovë, të kam jetuar në shkollë të mesme dhe të falënderoj për krejt çka kam mësuar nga ti.

Gjakovë, t’i njoh teqetë, kishat dhe xhamitë, bashkëjetesa e të cilave është shembull për njerëzimin në mbarë botën.

Ta njoh Malësinë, ta njoh luftën për liri, pavarësi dhe demokraci, t’i njoh heronjtë e dijes, kulturës e pushkës, t’i njoh këngët dhe i këndoj me shumë kënaqësi, ta njoh klubin e Vëllaznimit dhe Kuqezinjtë e Jakoves, dhe jam i gëzuar që në mandatin tonë ka nisur ndërtimi i stadiumit të qytetit.Strukturave, anëtarëve dhe simpatizantëve të shtëpisë sonë politike, u garantova se do të jemi të bashkuar e të përkushtuar në rrugëtimin tonë për zhvillim të Gjakovës dhe Kosovës.

Zoti e bekoftë Malësinë e Gjakovës!Zoti e bekoftë LDK-në!

SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?