Lajme

KQZ me rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve: LVV 49.95 %, PDK 16.9 %, LDK 12.64 % dhe AAK 7.07 %

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, në një konferencë për media ka shpallur zyrtarisht rezultatet përfundimtare.

Lëvizja Vetëvendosje prin me 49.95 për qind, Partia Demokratike me 16.9 për qind, Lidhja Demokratike e Kosovës me 12.64 për qind dhe dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 7.07 për qind.

Përqindjet e subjekteve politike:

Lëvizja Vetëvendosje: 49.95 për qind

Partia Demokratike e Kosovës: 16.09 për qind

Lidhja Demokratike e Kosovës: 12.64 për qind

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës: 7.78 për qind

Nisma: 2.5 për qind.

Lista Serbe: 5.06 për qind


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?