Lajme

Plumba, shok-bomba dhe barrikada- kjo është situata në veri

Pas arrestimit të ish-pjestarit të policisë i cili dyshohet për suml ndaj policisë, në veri janë vendosur barikadat nga banorët serb. Policia ka njoftuar se janë sulmuar nga grupe kriminale dhe janë kunërpërgjigjur, poashtu poicia njoftoi se përkohësisht janë mbyllur pikat kufiatare në Jarinje e Bërnjak.

Në veri u hodhën sërish shok-bomba. Në “Lagjen e Boshnjakëve”, lagje kjo me shumicë shqiptare, situata aktualisht është e qetë por me forca të shtuara të Policisë së Kosovës. Kjo shihet edhe në një video që e ka siguruar Paparaci nga atje. /Paparaci

LEXO EDHE:  Kjo është data kur do të ndërrohet ora

Video më poshtë nga vendi i ngjarjes: