Lajme

Kjo është shuma marramendëse që fiton Behgjet Pacolli në vit, nga kompania e tij

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli i cili njihet si një prej shqiptarëve më të pasur në botë, është i ftuari i sontëm i Astrit Gashit në emisionin “Blicinterview”.

Ai në këtë emision nuk ka hezituar të flas për pasurinë e tij marramendëse dhe të ardhurat e bujshme që fiton derisa është treguar shumë i përmbajtur teksa tregonte.

Sipas Pacollit, kompania e tij në Kosovë ka të punësuar më shumë se 5-mijë njerëz derisa 5-mijë të tjerë punojnë po ashtu në vendet e tjera ku i ka filialet.

Ai nuk ka hezituar të tregonte se kjo kompani ka një gjiro prej 2-miliardë dollarë në vit.

“Kompania është globale normalisht. Si e tillë ajo ka një vlerë goxha të madhe komerciale duke marrë parasysh se ka një gjiro mbi 2-miliardë dollarë në vit dhe krejt këto e bëjnë kompaninë që të ketë një vlerë të madhe dhe sigurisht nëse unë do të kisha ndërmend ta shes, unë sigurisht nuk do të duhet të kërkojë diçka më pak se një miliardë e gjysmë (1.5-MLD) dollarë.” – ka thënë Pacolli.

Krejt këtë thotë se e mendon shkaku i asaj se kompania ka një reputacion të madh dhe një infrastrukturë e bazë të saj.

Ai nuk ka harruar të tregojë se ajo çka është më e rëndësishmja, sipas tij, kjo kompani është autore e katër prej tetë mrekullive botërore të arkitekturës. /GazetaBlic/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?