Lajme

Kjo është gjendja e të plagosurit në Fushë Kosovë

Sot rreth orës 14:00 ka ndodhur një plagosje me armë zjarri në rrugën “Shefi Kuleta” në Fushë Kosovës.

Nga kjo përleshje një person ka mbetur i plagosur i cili është dërguar për tretman të mëtutjeshëm.

Në anën tjetër, në QKUK kanë bërë me dije për Indeksonline se gjendja e tij është stabile.

“Stabil është. Është i plagosur në regjionin femoral të djathtë”, kanë thënë nga QKUK.

LEXO EDHE:  Plaku që po synon pavarësinë e Drenicës nga Kosova flet për Kurtin dhe komunat që do të përfshihen në "shtetin e ri" (VIDEO)