Lajme

Kjo është 23 vjeçarja që u ekzekutua nga babai dhe vëllai i saj (FOTO)

Eglantina Buci ishte 23 vjeçe në kohën kur u ekzekutua me një plumb nga i vëllai Shkëlzeni. Ai dhe i ati e kishin marrë peng të bijë nga zona e Freskut në Tiranë dhe e kishin sjellë në malin me gropa (pas malit të Dajtit) për ta vrarë.

Shkak i vrasjes ishte fakti se e reja kishte vendosur që të largohej nga shtëpia për të jetuar me të dashurin e saj, një fakt që Faik Buci dhe e gjithë familja e kishin kundërshtuar.

Plumbi që i mori jetën 23 vjeçares u qëllua nga dora e të vëllait dhe në prezencën e babait të tyre, Faikut. Predha hyri në nofullën e vajzës dhe më tutje kaloi në kafkën e saj, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Report tv publikoi këtë foto të 23 vjeçares, e cila vdiq në vitin 2012.

Për të lexuar më shumë mbi historinë dhe si u zbuluan babë e bir, klikoni më poshtë./Express