Lajme

Kimete Berisha i del në krah Vjosa Osmanit, tregon se cila parti e ka shkatërruar Kosovën në emër të UÇK’së

Gjatë ditës kanë vërshuar kritikat dhe akuzat në drejtim të presidentes së zgjedhur, Vjosa Osmanit, shkruan “Bota sot”.

Këto akuza në drejtim të presidentes së Kosovës, erdhen pasi kjo e fundit nuk e kishte përmendur UÇK-në në një postim në Facebook, teksa kishte shkruar për Betejën e Koshares.

E, në mbrojte të presidentes Osmani ka dal opinionistja Kimete Berisha, përcjell “Bota sot”.

Berisha shkruan se është Partia Demokratike e Kosovës e cila e ka shkatërruar Kosovën, në emër të UÇK-së.

Ja shkrimi i saj:

PDK-ja e ka shkatërruar Kosovën, në emër të UÇK-së;

Janë bërë milionerë, në emër të UÇK;

E kanë privatizuar tokën e nëntokën e Kosovës, në emër të UÇK-së;

E kanë uzurpuar Drejtësinë, e kanë blerë pafajësinë, i kanë ‘përvetësuar’ masakrat dhe të vërtetat, në emër të UÇK-së;

Në emër të UÇK-së, e kanë vjedhur UÇK-në;

Ia kanë marrë lirinë UÇK-së!

Ia kanë fallsifikuar meritat UÇK-së!

Në fund e kanë çuar UÇK-në në Hagë.

E sot Kosova i paguan me miliona euro avokatët e tyre.

UÇK-ja e çliroi Kosovën, por vet mbeti e pushtuar nga këta ‘çlirimtarë’ të rremë ose të çmendur pas luftës!

P.S. UÇK


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?