Lajme

Këto janë pamjet nga rrahja në Kuvendin komunal të Skenderajt

Një përleshje fizike mes shumë asamblistëve e drejtorëve komunalë ka ndodhur sot në kuvendin e Skenderajt. Gazeta Express ka siguruar pamjet nga përleshja.

Express raportoi para pak qasteve se në kuvendin komunal të Skenderajt ka ndodhur një përleshje ku janë përfshirë shumë zyrtarë komunalë.

“Dy nga ata që ishin në rrahje gjenden në polici, duke pritur të japin deklaratë. Akoma nuk është hapur rast”, ka thënë për Express, zëdhënsja e policisë rajonale të Mitrovicës, Fexhrije Pllana.

Ndërsa Express mëson se më së shumti lëndime ka pësuar asamblisti i Inicitiatëvs 40000, Malsor Bejta.

Rojet e kryetarit të komunës, Bekim Jashari, bashkë me drejtorin për Kulturë dhe Rini, Ramiz Shala, janë rrahur me disa asambleistë të Vetëvendosjes dhe të Iniciativës 40000. /Express