Lajme

Këta janë 20 kandidatët më të votuar në PDK

Kur janë numëruar 60% të votave për kandidatë, kanë dalë emrat e 20 kandidatëve më të votuar në PDK në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Nëse trendi mbetet i votave mbetet i njëjtë ky do të jetë grupi parlamentar i PDK-së për këtë legjislaturë.

PDK’ja mori rreth 17.41% të votave, e që përkthyer në deputetë i bie t’i ketë marrë 20 ulëse në Kuvend.

Enver Hoxhaj

Uran Ismaili

Bedri Hamza

Memli Krasniqi

Elmi Reçica

Mërgim Lushtaku

Ferat Shala

Ardian Kastrati

Rashit Qalaj

Hajdar Beqa

Petrit Hajdari

Abelard Tahiri

Bekim Haxhiu

Eliza Hoxha

Blerta Deliu Kodra

Ganimete Musliu

Adelina Grainca

Ariana Musliu Shoshi

Floreta Zejnullhu

Kujtojmë në këtë listë nuk janë të përfshirë edhe numërimi i votave nga diaspora, votave me kusht dhe votat e personave me nevoja të veçanta.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?