Lajme

Kështu do të jetë moti për sot dhe ditët e ardhshme

Dita e sotme pritet të karakterizohet me reshje të përziera shiu e bore në vend.

Kurse gjatë ditës së nesërme pritet të ketë vranësira dhe interval me diell.

Ky është parashikimi i motit për tre ditë nga Prishtina Weather

24.03 – Në mëngjes shumë ftohtë. Ditën kryesisht me vransira, ku priten reshje të përziera shiu e bore, që më pas shndërrohen në reshje bore. Në vise malore priten vetëm reshje bore.

25.03 – Vransira dhe intervale me diell, pa të reshura. Në mëngjes shumë ftohtë.

26.03 – Në mëngjes mbetet ende ftohtë e me ngrica, ditën kryesisht me kthjellime.

Temperaturat minimale pësojnë rënie, që deri ditën e mërkurë ose të enjte zbresin edhe në -7C, e maksimalet gradualish shënojnë rritje 2C deri 4C, e ditën e premte edhe deri në 10C, e në fundjavë nga Dukagjini edhe deri në 15C.

Do të fryj erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 7-16m/s.

Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes, në pjesën e dytë të javës edhe mbi vlera normale.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?