Lajme

Kësaj moshe i takojnë gjashtë viktimat e sotme nga COVID-19, në mesin e viktimave edhe një fëmijë

Kosova po vazhdon të regjistroj shifra të larta të të infektuarve me COVID-19, ku sot janë konfirmuar edhe 3917 raste të reja.

Sipas raportit nga Ministria e Shëndetësisë, sot janë regjistruar edhe 6 viktima, ndërsa numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë ka shkuar në 3010.

Në mesin e gjashtë viktimave të sotëm është edhe një fëmijë i moshës 0-9 vjeç, transmeton Gazeta Online Reporteri.net

Po ashtu, sipas raportit viktima tjetër është një person i grup moshës 50-59 vjeç, dy të tjerë janë nga grup moshat 70-79 vjeç dhe dy të tjerë mbi moshën 80-vjeç.

LEXO EDHE:  Vrasja në Malishevë, viktima dhe dorasi ishin kolegë pune