Lajme

Kandidatet për deputete të PDK’së organizuan një takim të veçantë në Bresanë të Dragashit

Kanidatet për deputete të PDK’së, Valdete Idrizi, Safete Hadergjonaj, Luljeta Veselaj-Gutaj, Evgjeni Thaçi, Ariana Musliu Shoshi, mbajtën një takim të veçantë me forumin e gruas në Dragash.

Për këtë takim, kishte një interesim të madh të grave dhe vajzave, ku u diskutua për rolin e gruas në vendimmarrëje, thuhet në njoftimin zyrtar në faqën e PDK’së në Dragash.

Ky është postimi i plotë:

Sot në Bresanë, gratë dhe vajzat që përfaqësojnë PDK-në, takuan deputetet e ardhshme të Kuvendit të Kosovës, Valdete Idrizi, Safete Hadergjonaj, Luljeta Veselaj-Gutaj, Evgjeni Thaçi, Ariana Musliu Shoshi.

Asambleistet e PDK-së në Dragash me një pritje miqësore dhe takim frytdhënës njëzëri mbështetje Kryeministrit Veseli #

Dekada e Re ku gratë dhe të rinjt do kenë fjalën e tyre në vendimmarrje


SHIKO EDHE: Si do të duket jeta pas COVID-19?