Lajme

“Jasharaj dhe komplet kryesia e SBASHK’ut të japin dorëheqje ose të shkarkohen”

Foto: GazetaBlic

Anëtari i kryesisë së NISMA’s Socialdemokrate, Resul Sinani, ka kërkuar që Rrahman Jasharaj si dhe komplet kryesia e SBASHK’ut, të japin dorëheqje ose të shkarkohen, raporton Korrespodenti.

Sinani përmes një statusi në facebook, këtë kërkesë e ka bërë për shkak se siç thotë ai, SBASHK’u e kanë instrumentalizuar gereven.

“Tashmë të gjithë ua pamë fytyrën e vërtetë të tyre, e një fytyrë e tillë nuk mund të jetë perfaqësuese e interesave të arsimtareve”, ka shruar ai. /Korrespodenti


SHIKO EDHE: A JENI INFEKTUAR ME COVID-19