Lajme

Ja nga cila datë hyjnë në fuqi masat e reja

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për media pas mbledhjes së Komitetit për parandalimin e  pandemisë, ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19.

Ministri Zemaj deklaroj se këto masa do të hyjnë në fuqi nga dita e nënshkrimit të ministrit të Shëndetësisë dhe se gjatë ditët së sotme të ipet njoftimi zyrtar, ndërsa nga nesër masat pritet të jenë të gatshëm.

Ai ka thënë se këto masa do të analizohen brenda 2 jave dhe do të rishikohen.

Ndryshe, dje u shënuan 418 raste të reja në vend./