Lajme

Izraeli zyrtar zbulon pllakatën e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Shteti i Kosovës dhe Izraelit sot shënuan themelimin e marrëdhënjeve diplomatike.

Ministri i Punëve të Jashtme, Gabi Ashkenazi, përmes platformës Zoom ka zbuluar pllakatën që Izraeli zyrtar ka përgatitur për Ambasadën e Kosovës që do të hapet brenda pak javësh në Jerusalem, shkruan Indeksonline.

Ky është njëri nga sukseset më të mëdha të ministres së Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla.

LEXO EDHE:  Kllokoqi: Kosova duhet ta rregullojë me ligj punësimin sezonal që të mos ketë “punë në të zezën”