Lajme

Islami: Pushteti po jep shenja që ka nisë me u lodhë

Analisti politik Dardan Islami ka kritikuar pushtetin aktual me anë të një gjuhe të pazakontë, që dikush mund të thotë se është e zakontë për të. Ai ka thënë se ky pushtet po tregon shenja që është lodhur. Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se qeveritarët e Kosovës nuk janë të gatshëm të përballen me problemet reale.

Më poshtë keni statusin e plotë dhe pa ndërhyrje:

“Ky pushtet po jep shenja qe ka nise mu lodhe! Kta Qaraman nuk jan psiqikisht te gatshem te ballafaqohen me situata pos n’rrejete sociale, por tash edhe aty kan nise me ja huq! Kta duhet te ikin nje minut ma heret dhe te pushojn gjate! Une personlaisht prej tyne asnjeher nuk kam prit dhe nuk pres qe kjo kante e rasojit, gjethqka 2 euro, ta marre naj vendim te drejte, ne kohe te duhur! Kta jane te vonum, te frustrum dhe per me keq te indoktrinum, te kompleksum dhe trushperlar”, ka shkruar ai.

LEXO EDHE:  13-vjeçari ishte i vetëm në shtëpi, detaje nga ngjarja e rëndë në Ferizaj ku dyshohet se i mituri i dha fund jetës