Lajme

Interesim i jashtëzakonshëm për ‘Miss Shqiptarja në Botë’ 50 vajza sigurojnë gjysmëfinalen

Në ambientet e teatrit ‘Faruk Begolli’ në Universitetin AAB, është mbajtur çerekfinalja e ‘Miss Shqiptarja në Botë’

Në këtë përzgjedhje të parë për këtë vit kanë marrë pjesë një numër i madh i vajzave nga Kosova dhe Shqipëria shkruan Albanian News.

Megjithatë vetëm 50 vajza kanë pasur fatin që të shkojnë në gjysmëfinale.

Producenti i këtij evenimenti, Ilir Geci, ka deklaruar që deri më tani kanë aplikuar mbi 1200 vajza nga të gjitha trojet shqiptare.

‘Edhe pse jemi në kohë pandemie,këtë vit si çdo vit tjetër interesimi është shumë i madh, ne kemi zgjedhur vetëm grupin e parë të vajzave të cilat siguruan gjysmëfinalen, pas disa ditëve do të kemi edhe një përzgjedhje me vajzat nga Maqedonia e Veriut, Diaspora e po ashtu edhe nga Shqipëria’ Ajo e cila po ia vështirëson punën jurisë profesionale, janë vajzat, pasi që siç po e shihni edhe ju secila është më e bukur se tjetra. Ky event me bindje e them që si dhe vitet e kaluara do të jetë eventi më i madhi i këtij lloji që ka ndodhur në hapësirat shqiptare dhe jo vetëm.

Geci po ashtu deklaroi që finalja këtë vit do të organizohet në Prishtinë.

Pjesë e jurisë në përzgjedhjen e parë kanë qenë. Ilir Geci, Agron Vula, Donika Miftari, Resul Sinani dhe Naime Jakupi./Albanian News


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?