InteresanteLajme

I pafat: Gjendet i vdekur 47-vjeçari, në portofol kishte një biletë fituese të lotarisë

Trupi i një burri 57-vjeçar nga Michigan u gjet në plazh në Qarkun Huron në mëngjes me një biletë fituese të llotarisë të futur në portofolin e tij, sipas një raporti, transmeton Gazeta Metro.

Gregory Jarvis fitoi 45,000 dollarë në fillim të këtij muaji.

Ai u kthye në vend disa ditë më vonë dhe thuhet se ishte në gjendje të mirë shpirtërore. Ai bleu raunde për klientët edhe pse nuk ishte në gjendje të arkëtonte biletën e tij për shkak të një problemi me kartën e tij të Sigurimeve Shoqërore.

Kyle Romzek, shefi i policisë në Caseville, tha për stacionin se zbulimi i biletës së lotos i shtyu oficerët e tij të hidhnin një vështrim tjetër në këtë rast, por teoria është se Jarvis po lidhte varkën e tij kur humbi hapin dhe goditi kokën.

Një autopsi mbështeti teorinë dhe tha se ai u mbyt, tha raporti. Stacioni raportoi se të afërmit e tij do të jenë në gjendje të mbledhin fitimet.


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?