Lajme

I moshuari nga Ferizaj akuzon shumë rëndë Thaçin dhe Veselin, kërkon të hiqet fotografia e tyre

Pas propozimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj presidentit, Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli, aktakuzë në të cilën ndër tjerash Thaçi dhe Veseli akuzohen edhe për vrasjen e kundërshtarëve politikë, në Kosovë vërshuan të shpërndahen dhe të vendosen fotografitë e tyre nëpër objekte të ndryshme.

E një fotografi e Thaçit dhe Veselit u vendos edhe në qytetin e Ferizajt. Por, Shukri Retkoceri, një qytetar nga ky qytet ka kërkuar që fotografia e Thaçit dhe Veselit të hiqet nga aty ku është vendosur.

Madje, Retkoceri hedhë edhe akuza të rënda ndaj dyshes, Thaçi-Veseli.

Për më shumë, shikojeni videon e plotë:


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?