Lajme

Hoxhallarët mblidhen në Maqedoni, e shkarkojnë myftiun dhe e zëvendësojnë menjëherë me tjetrin

Këshilli i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni të Veriut ka shkarkuar nga detyra, myftiun, Sylejman Rexhepin.

Hoxhallarët kanë vendosur njëzëri që në vend të Rexhepit të vendoset një imam nga Gostivari.

“ Deri në përgatitjen për kryetar të ri të bashkësisë fitare, Hafiz Shaqiri, myfti i Gostivarit”, kanë thënë ata në konferencën për media.