Lajme

Hoti ia bën “bajat” Mimoza Kusarit: Ke me vazhdu të tmerrohesh deri në fund të mandatin tim

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari- Lila ka shprehur indinjatën përmes fjalës në kuvend për deklarimin e kryeministrit Hoti, për rregullimin e problemit të Ujmanit, njësoj sikur Liqenet tjera në rajon.

Ajo tha se është e tmerrshme që kjo të thuhet nga kryeministri dhe se ai po i merr me shumë sportivitet ngjarjet që po ndodhin këto ditë me dialogun, shkruan Ballkani.info.

Por i menjëhershëm ishte reagimi i Hotit, duke i thënë:

“Mimozë ke me vazhdu me u tmerru deri në fund të mandatit, me marrëveshje të mira, me konsolidim të shtetit, veç këto të tmerrojnë ty”./Ballkani.info/

"Nxehet" Mimoza Kusari, por kryeministri Hoti ia bën "bajat"

Julkaissut Ballkani Torstaina 17. syyskuuta 2020