Lajme

Haxhiu: Nëse ndahet shpërblim për menaxhimin e koronavirusit, Bekim Jasharit duhet t’i takojë vendi i parë

Deputeti i PDK’së, Bekim Haxhiu, ka thënë se Kryetari i Skënderajt, Bekim Jashari do ta meritonte vendin e parë për menaxhimin e situatës me koronavirus, shkruan Gazeta Metro.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Haxhiu ka thënë se Skënderaj e ka menaxhuar situatën më së miri.

“Nëse do të ndahej shpërblim për menaxhimin efikas të situatës në pandemi dhe jo vetëm, sigurisht që Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jasharit pa asnjë dilem do t’i takonte vendi i parë.

Menaxhimi i situatës nga ai dhe stafi i tij, masat e ndermarra dhe thirrja e tij e sinqertë, e njeriut që secili qytetar me admirim e respekt i beson, për të qëndruar në shtëpi dhe për të respektuar masat e ndermarra bëri që Skenderaji të këtë vetëm 6 pacientë të infektuar me COVID-19 dhe nga këta pacientë nuk është infektuar asnjë qytetar tjetër.”, ka thënë ai.

Shkrimi i plotë:

Nëse do të ndahej shpërblim për menaxhimin efikas të situatës në pandemi dhe jo vetëm, sigurisht që Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jasharit pa asnjë dilem do t’i takonte vendi i parë.

Menaxhimi i situatës nga ai dhe stafi i tij, masat e ndermarra dhe thirrja e tij e sinqertë, e njeriut që secili qytetar me admirim e respekt i beson, për të qëndruar në shtëpi dhe për të respektuar masat e ndermarra bëri që Skenderaji të këtë vetëm 6 pacientë të infektuar me COVID-19 dhe nga këta pacientë nuk është infektuar asnjë qytetar tjetër.

Ai ishte afër stafit shendetësor dhe i mbeshteti ata që në fillim të pandemisë.
Ishte afër qytetarëve duke ndihmuar familjet në nevojë, duke dhuruar pako ushqimore e higjienike.

Organizoj në menyrë të shkelqyer pranimin e donacioneve dhe shpërndarjen e tyre tek nevojtarët dhe ky angazhim e besim i qytetarëve ndaj tij bëri që numri i donatorëve të rritej çdo ditë, më shumë se në çdo komunë tjetër.

Pandemia nuk e ndali atë që të vazhdoj me realizimin e projekteve infrastrukturore, rrugë, ujësjellës, kanalizim e projekteve tjera infrastrukturore.

Për 2 muaj pandemie, bashkë me donatorët dhuroi pako ushqimore për mbi 4 mijë familje për dy herë radhazi.

Ai është edhe humanist që ndihmon me buxhetin e tij familjar shumë familje në gjendje të rëndë ekonomike.

Bekim Jashari me punën e tij të shkelqyer, me qeverisje të pastër afër çdo qytetari po e lartëson edhe më shumë emrin e familjes legjendare Jashari .

Të paqim edhe shumë vite Kryetar Bekim Jashari./gazetametro.net

Nëse do të ndahej shpërblim për menaxhimin efikas të situatës në pandemi dhe jo vetëm, sigurisht që Kryetari i Komunës…

Julkaissut Bekim Haxhiu Maanantaina 1. kesäkuuta 2020


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?