Lajme

Haradinaj tregon se kur u takua për herë të parë me Kadri Veselin e Hashim Thaçin!

Në një rrëfim në emisionin N’Konak që është prodhim i gazetës inFokus, gjenerali Daut Haradinaj tregon se kur u takua për herë të parë me Hashim Thaçin e Kadri Veselin.

Ai tregon se si në atë kohë ishte takuar për herë të parë me ata, kur vëllau i tij Luan Haradinaj i kishte sjellë në shtëpinë e tyre.

“Në vitin 1993 kur kanë ardh në shpi me Luanin. Nëse nuk gaboj ose 1994. Aty i kam takuar për herë të parë por nuk e ka ditë se kush janë. E di që I kemi pas edhe në dasëm se është viti kur është martu Shkelzeni edhe ka qenë poashtu periudhë e ftoftë me reshje ekanë ardh pothuajse gati të ngrimë krejt, I kemi trajtu unë I ka pa kemi nejt me ta dhe kanë shku pastaj prapë jan kthy dhe me miqtë e Shkelzenit e kanë vazhdu rrugën për Shqipëri. Aty ka qenë rasti i parë kur unë i kam pa ”, tregon ai.

LEXO EDHE:

Haradinaj: Ata që po punojnë kundër taksës po e hanë bukën e “Kralit”


SHIKO VIDEON