Lajme

Haradinaj: Kufiri është i pa prekshëm në tavolinë e as mas shpine

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te heronjtë Zahir Pajaziti, Ilir Konushevci, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha.

Haradinaj tha se u përkulem veprës së tyre.

“Të gjithë heronjtë e kësaj anë e kanë vendin e merituar në histori. Edhe unë u përulem me respekt”.

Haradinaj foli edhe për kufirin duke thënë se është i paprekshëm.

“Kufiri është për jetë e mot i paprekshëm as në tavolinë as mas shpine as në front. Ajo çka është arrit nuk ka me u prek më”./Arbresh.info/


SHIKO EDHE: Mësoni si bëhet testi i COVID-19?